Prosvětlovací a zateplovací tepelně-izolační desky

DŮLEŽITÉ VLASTNOSTI:

- dvojstěnné transparentní PP-desky dutinkového tvaru s výbornými mechanickými a tepelně-izolačními vlastnostmi
- jednoduchá montáž a zpracování
- vynikající prostupnost a rozptyl světla pro růst rostlin a květin
- provedení v Extra-Clear s oboustrannou stabilizací na UV záření


ROZMĚRY DESEK:

2000 x 1200 x 4 mm (délka dutinek 2000 mm)
1800 x 700 x 4 mm (délka dutinek 1800 mm)
1500 x 500 x 4 mm (typizované skleníkové okno - délka dutinek 1500 mm)
1420 x 450 x 4 mm (typizované skleníkové okno - délka dutinek 1420 mm)


3 mm - přířezy

920 x 650 x 3 mm
840 x 600 x 3 mm
800 x 700 x 3 mm
600 x 600 x 3 mm

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CENY DESEK NALEZNETE ZDE

PRO OBJEDNÁNÍ NÁM PROSÍM ZAŠLETE PŘESNÝ TYP A POČET POŽADOVANÝCH DESEK EMAILEM, FAXEM, SMS NEBO POŠTOU NA KONTAKTNÍ ADRESY. UVEĎTE VAŠI ADRESU A TELEFON. OBJEDNÁVKU VÁM DO 24H POTVRDÍME VČETNĚ UPŘESNĚNÍ DOPRAVNÉHO.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POUŽITÍ A DAlŠÍ VLASTNOSTI:

- všude tam, kde můžete nahradit drahé sklo, akrylát nebo polykarbonát úspornějším materiálem
- např. náhrada skel do skleníků, pařenišť apod.
- použití jako mobilní zateplovací materiál na stávající skleněné výplně, např. při zateplování skleníků, hospodářských staveb, sklepních oken, garáží, světlíků apod.
- pro nejrůznější potřeby v oblasti fauny a flory, kde je zapotřebí dostatek světla a tepla - zateplování a ochrana klecí a voliér apod.
- pro nejširší potřeby, kde můžete využít příznivých, specifických a operativních vlastností materiálu - výplně dveří, dělící stěny apod.


Uzavřené vzduchové polštáře:

- vzniknou uzavřením komůrek desek plošným svarem. Desky jsou tak v příčném i podélném směru dokonale chráněny před vlivem vnějšího prostředí. Zavařování komůrek desek se provádí na vyžádání.


Mechanické vlastnosti:

- nárazová odolnost, houževnatost, vysoká vzpěrová pevnost, pružnost, možnost ohybu za studena, PP-desky se snadno řežou a lehce opracovávají.


Odolnost proti chemikáliím a zdravotní
nezávadnost:

- PP-desky odolávají působení vody, vlhkosti, olejů a většiny organických a anorganických chemikálií, jsou zdravotně nezávadné a 100 % ekologickým a recyklovatelným materiálem.


Tepelná roztažnost a hořlavost:

- při použití v exteriéru je nutné počítat s dilatací materiálu cca 4 mm na metr délky
- stupeň hořlavosti C3 podle ČSN 730853 nebo B1 podle DIN 4102


Životnost:

- desky jsou oboustranně odolné na UV záření stab. hodnotou 500 Kly (Kcal/cm2/rok)
pozn.: průměrná intenzita slunečního záření v ČR je cca 80 Kly.


Stručný návod při montáži:

- při montáži je třeba počítat s dilatací desek. Z tohoto důvodu se doporučuje používat beztmelového systému zasklívání, ve většině případech je možné použít akrylátový tmel tak, aby se tmel dobře přichytil k nosné konstrukci. Dutinky desek se podle požadavků zákazníků uzavírají plošným svarem. Doporučený rozestup uložení je cca 600 mm. Dělení materiálu se provádí ostrým odlamovacím kobercovým nožem. Spojování desek se provádí mechanicky (desky přes sebe jako střešní krytina nebo vedle sebe a upevnění pomocí lišty, latě apod.). Lepení se provádí lepidly na bázi kyanakrylátu, což jsou tzv.sekundová lepidla. Při zateplování se doporučuje ponechat mezi sklem a PP-deskou vzduchová mezera.

- výrobek nepodléhá zákonu č.22/1997 Sb. a následným nařízením vlády (není vybraným stavebním výrobkem)
- technické informace týkající se aplikací výrobku jsou nezávazné. Odpovědnost za aplikování, instalaci a používání výrobku připadá na uživatele.